Scott Speedman

5. leden 2009 | 13.00 |
› 

Scott Speedman

Scott Speedman se narodil 1.září 1975 v Londýně.

gegrghr

I když se Robert Scott Speedman narodil v Londýně, strávil své mládí v Kanadě. Vystudoval Earl Haig High School v Torontu, což byla prestižní výběrová škola, kterou navštěvovala spousta talentovaných sportovců i herců. Vždy byl jeho velký sen stát se slavným plavcem a reprezentovat svou zemi, jako kraulař na olympiádě v Barceloně. Jeho sen bohužel zhatilo zranění, kvůli kterému se nemohl svému oblíbenému sportu nadále věnovat.

Náhražkou za sport se mu brzy stalo herectví. Na škole začal navštěvovat kurzy herectví a brzy účinkoval i ve školních představeních. Hereckému světu naprosto propadl a mezi jeho vzory patřili hlavně Dustin Hoffman a Gene Hackman, kteří stáli u zrodu jeho fascinace filmem. První příležitosti před kamerou získával v televizních filmech a seriálech. Marně se ucházel o roli Robina ve velkofilmu Batman navždy, kterou nakonec získal Chris O' Donnell. Scott poté na čtyři roky zakotvil v seriálu FELICITY, kde ztvárnil postavu Bena Covingtona, do kterého je tajně zamilovaná titulní hrdinka v podání Keri Russell. Seriál byl ukončen po čtyřech sériích.

Po jeho skončení se přestěhoval do New Yorku, kde chtěl využít svou popularitu jakou mu seriál přinesl. Získal roli v hvězdně obsazené komedii KARAOKE a zahrál si po boku Kurta Russella v policejním thrilleru TEMNÝ STÍN NAD L.A.. V roce 2003 se setkal se svojí spolužačkou ze střední školy Sarah Polleyovou při natáčení nezávislého filmu MŮJ ŽIVOT BEZE MNE.

Ve stejném roce natočil i svůj doposud nejúspěšnější film, horor UNDERWORLD. Ve kterém ztvárnil doktora Michaela Corvina, jež se připlete do dlouho trvající války mezi upíry a vlkodlaky. Jeho parťačku ztvárnila Kate Beckinsale, jejíž manžel Len Wiseman film režíroval. Díky velkému úspěchu prvního dílu, se o dva roky později všichni tři znovu sešli v pokračování UNDERWORLD: EVOLUTION, které se stalo taktéž velmi úspěšným. Následně o Scotta projevil zájem Hollywood. Zahrál si v thrilleru 24. DEN a v druhém díle akční jízdy XXX s podtitulem NOVÁ DIMENZE, ve kterém spolupracoval se svými hereckými vzory Samuelem L. Jacksonem a Willemem Dafoe. Mezi jeho poslední projekty patří opět horory ANAMORPH nebo THE STRANGERS, kde si zahrál po boku Liv Tyler.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Komentáře

RE: Scott Speedman anime 02. 01. 2009 - 18:28