Angelina Jolie

4. duben 2009 | 15.02 |
› 

Angleina Jolie

Angelina-Jolie-2005

Angelina se narodila 4.6. 1975 v Los Angeles Kalifornia.

Anglina je nejúspěšnější a také nejotevřenější herečkou Hollywoodu.Je dcerou hereckého páru Jona Voighta a Marchelin Bertrand.V 5 letech se dostala k prvnímu debutu své kariéry a to filmem LOOKIN´ TO GET OUT  ,ve kterém si zahrál i její otec.O šest let později začala studovat na Lee Strasberg theatre institute.

Showbuissnisu se věnovala i nadále,přestože její sny o tom nenasvědčovaly.Už jako malá chtěla být ředitelkou pohřebního ústavu,ale tento sen se jí nesplnil.V šestnácti byla profesionální modelkou v New Yorku,Los Angeles a Londýně.Dále se objevovala ve videoklipech známých zpěváků a skupin jako Meat Loaf,Lenny Kravitze či Rolling Stones. Nadále se věnovala studiu herectví.Vstoupila na prestížní Met Theatre Group,kde na tomto institutu studovaly třeba Holly Hunter či Ed Harris.

Mezi její první úspěchy na poli filmu patří vedlejší role ve scifi CYBOTR 2:GLASH SHADOW z roku 1993.Díky tomu si jí tvůrci všimli a dali jí nabýtku hrát ve filmu HACKERS.Během natáčení se setkala s hercem Johny Lee Millerem,do kterého se později zamilovala a uzavřeli sn´atek.jejich ceremoniál byl velice zajímavý.Nevěsta byla oblečena v černém a manželovo jméno měla krvý napsané na hrudi.Manželství však netrvalo dlouho.Oficiálně se rozvedli v roce 1999.

Osobní život nebyl moc úspěšný,ale to samé se o kariéře říct nedá.Natočila hned několik titulů,které se zalíbili nejen publiku,ale také kritikům.Díky filmu PLAYING GOT z roku 1997 se z ní stala skutečná hvězda.Triumfovala i nadále za své televizní filmy byla odměnena Zlatým globem za nejlepší herečku ve vedlejší roli ve filmu GEORGE WALLACE  a její postavu Comellie Valance.Také byla nominována na cenu Emmy.

Svůj druhý Zlatý Globe a další nominaci na Emmy obdržela za roli Gii Carangi v životopisném snímku GIA mapujícím život veleúspěšné modelky, která propadla drogám. Konečně se objevila i na "velkém" plátně. V roce 1998 si zahrála společně se Seanem Connerym, Ryanem Phillippem a Gillian Anderson ve snímku PLAYING BY HEART. O rok později získala 

roli v PUSHING TIN a společně s Denzelem Washingtonem se objevila v thrilleru SBĚRATEL KOSTÍ. V Narušených znovu předvedla své herecké dovednosti a kritika se rozhodla její talent ocenit nominací na Emmy a Oscarem za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Taktéž stačila uzavřít druhé manželství s hercem Billy Bob Thortonem. I přes to, že velmi dlouho se zdálo, že jejich vztah nemůže nic narušit, došlo k rozvodu.


Angelina ale nepropadla spleenu a s plnou vervou se vrhla na svou práci. Spolu s Nicolasem Cagem byla největší hvězdou snímku 60 SEKUND a taktéž se uvolila stát představitelkou LARY CROFT, hlavní hrdinky filmů inspirovaných veleúspěšnými počítačovými hrami... Takto nesmírně pohledná herečka je nejen velice nadaná, ale zdá se, že jí není cizí ani troška rebelantství, neustále jí provází menší či vetší skandály. Kromě toho je také velmi otevřená, a tak jí nečiní problém, probírat na veřejnosti svou bisexualitu.

V současné době žije s hercem Bradem Pittem a má syna Madoxe,Paxe Zaharu,Shilouw Nouvel a dvojčátka Vivienne a Knox.

Filmografie

2008   Kungfu Panda

            Výměna

            Wanted

2007   Beowulf

            Síla srdce

2006   Kauza CIA

2005   Pan a Paní Smith

2004   Alexander Veliký

            Příběh žraloka

            Svět zítřka

2003   Hranice zlomu

            Lara Croft Tomb Raider Kolébka života

2002   Život nebo něco takového

2001   Lara Croft Tomb Raider

2000   60 sekund  

         

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře